Автоюрист

Автоюрист

Юрист надає кваліфіковані послуги громадянам, які потрапили у ДТП, допомагає особам при вирішенні юридичних протиріч із ДАІ, а також надає допомогу при виникненні спорів із страховими компаніями.
Захищаючи Ваші права, юрист по ДТП:


Захист при позбавленні водійських прав

Позбавлення прав у суді зазвичай відбувається швидко, але не завжди з дотриманням вимог чинного законодавства.
Практика роботи юриста свідчить про те, що при грамотному веденні судового процесу, який, навіть найбільш безнадійна справа, має шанс на успіх, тому що в більшості випадків при складанні протоколів, при розгляді адміністративної справи, допускаються невірна оцінка подій правопорушення співробітниками ДАІ, а також суттєві порушення, в тому числі норм матеріального і процесуального права.
Вміти виявити порушення і правильно їх використовувати для захисту ваших прав – завдання юриста.
Ведення справи включає в себе:
  • усну юридичну консультацію (вартість консультації – від 100,00 грн., а при укладенні з юристом угоди на ведення справи, консультація проводиться юристом безкоштовно);
  • складання клопотань, заяв (скарг), інших процесуальних документів та здійснення захисту в суді;
  • участь в судових засіданнях;
  • отримання рішення суду;
  • оскарження рішення суду (у разі необхідності).

Дії при ДТП
У даному розділі подано матеріал, який допоможе Вам правильно діяти при ДТП.
Дії при настанні ДТП:
У будь-якому випадку якщо сталося ДТП, не панікуйте. Запасіться терпінням. Перевірте, чи всі пасажири цілі, чи не були зачеплені пішоходи, чи немає ризику загоряння автомобіля. Виставте знак аварійної зупинки. Не покидайте місце ДТП, це порушення жорстко карається законом. Викличте співробітників ДАІ. Сфотографуйте місце аварії, всі деталі і пошкодження кузова, гальмівний слід. Аварії трапляються, не ви перший – не ви останній.
Ніколи не залишайте місце ДТП, зникнувши з місця аварії, Ви автоматично вважаєтеся винним. За залишення місця ДТП, Вам може бути накладено штраф, у розмірі 255-306 грн. або громадські роботи на термін від 30 до 40 год., або адміністративний арешт на терміном від 10 до 15 діб.
Дорожньо-транспортною пригодою вважається будь-яке пошкодження транспортного засобу, споруди або нанесення шкоди людині на дорозі. Навіть якщо ви здавали назад і зачепили дерево, то все одно варто викликати співробітників ДАІ, і зафіксувати пошкодження, навіть якщо вони незначні. Тим більше якщо у вас є КАСКО, то Вам відшкодують будь-який збиток, нанесений вашому автомобілю.
Якщо Ви на своєму автомобілі трохи зачепили перехожого, і після бесіди всі розбіжності вирішено, Вам з нього потрібно отримати розписку, що травми не отримані, і претензій немає. В іншому випадку постраждала особа зможе звернутися із заявою в міліцію та зафіксувати травми, якщо він захоче помститися Вам.
Якщо ж Ви підійшли до місця паркування свого автомобіля і помітили явні пошкодження, а винуватець ДТП зник, зробіть наступне: викличте ДАІ, постарайтеся знайти свідків, можливо пригоду зафіксувала камера спостереження (за наявності). Проти водія, винного в аварії в будь-якому випадку буде порушено справу, і навіть в разі компенсації збитку, він буде притягнутий до відповідальності.
Потрапили в дорожню пригоду, а що робити в разі ДТП не знаєте?
Майже у всіх випадках слід викликати співробітників ДАІ (окрім винятків передбачених чинним законодавством). По приїзду вони складуть схему пригоди, зафіксують дані всіх учасників аварії, проведуть огляд транспортних засобів, зроблять фото і відео зйомку. Від водіїв майже ні чого не потрібно, тільки дати свідчення і поставити підписи.
Існують ситуації, коли ні в одного з учасників ДТП не виникає сумнівів, в тому хто винен, через що сталася аварія, і візуально сума збитків становить не більше 25 000 грн. (“Про затвердження максимальних розмірів страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, у разі оформлення документів про дорожньо-транспортну пригоду без участі уповноважених на те працівників Державтоінспекції МВС України” ДКРРФПУ, Розпорядження від 17.11.2011 м. Київ № 698). В даному випадку водії разом складають схему, описують, як все відбулося, а також по можливості відображають на фото. Після цього обидва водії йдуть відділення ДАІ (за бажанням).
Обережно, шахрайство !
Якщо до Вас підійшов чоловік, і сказав що бачив, як Ви подряпали його машину, і навіть є свідки, а Ви скажете, що не робили цього і поїдете, відчуваючи повну невинність і абсурдність ситуації, то «потерпілий» викличе співробітників ДАІ, і вони зафіксують стан його автомобіля. У підсумку, звичайно, буде виявлятися ступінь Вашої причетності до події, але існує ймовірність все одно опинитися винним. В такому випадку раджу самому викликати службових осіб ДАІ і ні в якому разі не “домовлятися на місці”.
До приїзду працівників ДАІ огляньте автомобіль потерпілого, сфотографуйте його з усіх ракурсів, особливо звертайте увагу на подряпини, сліди стирання бруду, пилу, вм’ятини. У тій же мірі огляньте свій автомобіль. Якщо це не помилка потерпілого, а злий намір, з метою вас змусити сплатити ремонт його авто, то в такому випадку на вашій машині так само повинні з’явитися подряпини або інші пошкодження, які свідчать про аварію, і їх так само могли зафіксувати на фотоапарат або мобільний телефон. Дочекайтеся співробітників ДАІ, висловіть свою версію.
Чим більш відкрито Ви дієте, тим менше шансів даєте шахраям довести свою правоту.
Якщо ж Вас викликали в ДАІ, для складання протоколу за фактом самовільного залишення місця ДТП будьте напоготові. У письмовому вигляді вимагайте провести експертизу, в тому числі на присутність у даному ДТП конкретно вашого автомобіля.
Підготуйтеся до судового розгляду.
При складанні схеми, підпишіться під нею, поставивши позначку «не згоден», а так само зробіть копію, адже в документ, що знаходиться тільки в однієї зі сторін, не важко внести зміни.
Так само варто звернутися до фахівця, який допоможе Вам виграти час і захистити свої права. Слід зауважити, що не вважається втечею з місця ДТП у випадку:
  • транспортування потерпілого до найближчої лікарні. Після цього водій зобов’язаний повернутися на місце ДТП;
  • переміщення транспортного засобу, з метою звільнити смугу для інших учасників руху.
При цьому необхідно зафіксувати в присутності очевидців аварії положення транспортних засобів щодо проїжджої частини, гальмівний шлях, пошкодження до переміщення, а так само якщо є можливість зафіксувати на фотоапарат або мобільний телефон.
Водії, оцінивши обставини ДТП, складають схему й опис події, підписують її і йдуть на найближчий пост ДАІ або у відділ міліції. Формально, втечею з місця ДТП є відсутність водія на місці події в момент складання протоколу співробітниками ДАІ. Виходить, що якщо Ви виїхали з місця ДТП, але повернулися в момент складання протоколу, то Ви не є порушником.
Тут є ряд вимог, які слід враховувати:
  1. Учасників аварії повинно бути 2, поліси страхування обох учасників повинні бути дійсні, і обидва вони повинні бути допущені до управління даного транспортного засобу.
  2. Збиток завдано тільки майну, та постраждалих серед людей немає. Візуально вартість ремонту не перевищує 25 000,00 грн.
  3. Відсутні розбіжності між водіями.
Належним чином зібрані документи по ДТП однозначно будуть хорошим правовим підтвердженням у спорі щодо відшкодування збитків при ДТП, встановлення факту шахрайства і т.д.
За необхідності юрист:
  • оскаржує постанови про накладення адміністративного стягнення;
  • звертається до суду із позовними заявами про відшкодування збитків, завданих в результаті ДТП;
  • представляє інтереси фізичних осіб у взаємовідносинах зі страховими компаніями.