Антиколектор

антиколекторКолекторська компанія – спеціалізоване підприємство зі стягнення боргів.
Діяльність колекторських компаній не врегульована чинним законодавством. Тому доволі часто виникає багато запитань щодо правової підстави їх існування. Діяльність колекторів, що укладають договори про відступлення права вимоги, можна вважати діяльністю фінансової установи на ринку фінансових послуг, яка полягає у проведенні операцій факторингу (фінансова послуга – фінансова комісійна операція, при якій клієнт переуступає дебіторську заборгованість факторинговій компанії). 
Найчастіше колекторські компанії викуповують проблемні кредити у банків за істотну меншу суму та намагаються «відбити» потрачені кошти. Наприклад, банк продає 1000 проблемних кредитів за 200000,00 грн. (двісті тисяч грн. 00 коп.). Метою діяльності колекторської фірми є повернення потраченої суми та отримання прибутку. Усі кошти понад 200000,00 грн. і буде прибутком колекторів.
Діяльність колекторів, що укладають договори про відступлення права вимоги, можна вважати діяльністю фінансової установи на ринку фінансових послуг, яка полягає у проведенні операцій факторингу. Вказаний висновок зобов’язує колекторську організацію, як суб’єкта первинного фінансового моніторингу, дотримуватися вимог чинного законодавства у сфері запобігання легалізації незаконних доходів. Варто зазначити, що діялність колекторів повинна підлягати обов’язковому ліцензуванню (стягують борги з фізичних осіб), проте, в законодавстві не прописано механізм їх ліцензування.
Умовно колекторські компанії можна поділити на два типи:
  1. колекторські компанії, які діють в рамках закону, а саме: купують борг (у банку, страхової компанії і т.д.), повідомляють Вам у письмовому вигляді про зміну кредитора на Ваші зобов’язання, далі надсилають Вам претензію або одразу звертаються із позовом до суду;
  2. інші, які діють порушуючи Ваші права, що полягає у систематичному тиску на Вас через рідних, знайомих, постійні дзвінки, СМС-повідомлення, E-mail-листи із вимогами повернути кошти.
Другий тип колекторських фірм часто використовують методи та механізми, які підпадають під такі статті Кримінального кодексу України, як: ст.121 (Умисне тяжке тілесне ушкодження), ст. 122 (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження), ст. 125 (Умисне легке тілесне ушкодження), ст. 126 (Побої і мордування), ст. 127 (Катування), ст. 129 (Погроза вбивством), ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ст. 189 (Вимагання), ст. 190 (Шахрайство), ст. 192 (Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою), ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), ст. 195 (Погроза знищення майна) та ін.
Доволі часто власниками колекторських фірм є колишні працівники правоохоронних органів (СБУ, Прокуратури, МВС). Трапляються випадки, коли дані фірми неофіційно очолюють діючі офіцери правоохоронних органів, які хоча і по документам не є їх власниками (записують власниками знайомих, жінок, коханок), проте фактично здійснюють керівництво ними, використовуючи своє службове становище у власних цілях.
Тому простим громадянам, які важко орієнтуються у сучасних реаліях доволі непросто буде вирішити конфліктні питання. У випадках, коли колектори надзвонюють по 10 разів на день, телефонують усім друзям на думку багатьох краще заплатити їм, ніж витрачати нерви та час на боротьбу з ними.
Якщо Ви зіштовхнулися із подібними компаніями та не знаєте як діяти у ситуації, що склалася Ви можете звернутися до мене (як юриста) за правовою допомогою.
Послуги антиколектора:
  • допомога боржникам, які страждають від дій колекторів і банківських служб по роботі з проблемною заборгованістю;
  • аналіз змісту договору кредиту, застави, іпотеки, майнових прав і т.д.;
  • проведення переговорної роботи з кредиторами з приводу зменшення суми кредитного боргу, зміни графіка погашення і т.д.;
  • скасування або зменшення сум штрафів, пені, неустойок, нарахованих кредитором клієнту;
  • захист боржників у суді, представництво його інтересів, оспорювання умов договорів і способу повернення боргу;
  • переговори з представниками виконавчої служби;
  • повний юридичний супровід відносин позичальника і кредиторів.
Вартість послуги «Антиколектор» залежить від об’єму роботи та встановлюється за погодженням із клієнтом (замовником послуги).